KI TAISO

CO JE TO KI TAISO A Z ČEHO TOTO CVIČENÍ VYCHÁZÍ?

Jakákoli situace a aktivita člověka je opřená o jeho mentální stav. Každá činnost, kterou děláme je řízena skrze naše vědomí. Zdraví člověka se odráží v jeho psychyckém stavu a stejně tak obráceně každý jeho stav se odráží na jeho zdraví. Přejete si být vitální a bdělí? Chcete si udržet pevné zdraví a bdělou mysl? Toužíte po tom prožívat život naplno a být pozitivní? Chcete být láskyplní a klidní? Pokud ano, pak trénink Ki taiso je to, co vám toto napomůže naplnit. Cvičení s orientálními kořeny učí člověka správně dýchat, udržet tělesnou tkáň pružnou a upevnit svůj vztah k sobě. Meditace, koncentrace a relaxace jsou základní klíče, které vám umožní tyto ideály naplnit. Znalost techniky masáže, akupunkturních bodů, řízení energie a udržování bdělé mysli jsou tím pravým klíčem. Celý harmonizační systém, který vyučujeme na lekcích Ki taiso se opírá o historicky ověřené orientální metody jako je Joga, Qi gong a Tradiční čínská medicína.

JAK LEKCE KI TAISO PROBÍHAJÍ ?

Cvičíme v klidu a pomalu, učíme se trpělivosti a práci bez napětí. Studium probíhá na ploše s velkou žíněnkou, v čistém prostředí a podmínkách, které jsou pro tento druh cvičení ideální. Na lekci stačí mít běžný cvičební úbor s dlouhými nohavicemi a tričkem a ideální je mít středně silné ponožky. Vše je vyučováno v rámci jednoho metodického systému, který se nazývá Okuden Mokuroku. Lekce a kurzy jsou vedeny lektorem s více jak 30 letou praxí.

PRO KOHO JE CVIČENÍ KI TAISO VHODNÉ A V ČEM JE PROSPĚŠNÉ?

Cvičení je vhodné pro všechny zájemce bez omezení. Pravidelnou účastí na lekcích si osvojíte principy, které můžete následně cvičit i kdykoli samostatně. Základním motem je rozvaha, klid a relaxace. Vše má svůj čas a nikoho na lekcích do ničeho nenutíme. Každý cvičí to co zvládne a v tempu, na které je připraven. Kromě technik osobního rozvoje se postupem času naučíte také metody první pomoci a péče o zdraví. Přijďte si k nám v pátek odpočinout od každodenních starostí…