ALPINNING

Z ČEHO ALPINNING VYCHÁZÍ?

Nejpřirozenějším pohybem člověka je chůze. Proto i chůze po pásu s různým sklonem a zatížením je ideálním kondičním cvičením. Pevná madla zajišťují bezpečnost a eliminují riziko pádu a současně zajišťují oporu pro kontrakci zapojovaného svalstva. Když venku není hezky, je sálový Alpinning příjemným zpestřením dne a pokud máte dobrého instruktora zažijete také spoustu zábavy.

JAK PROBÍHÁ ALPINNING?

Chůze na pásech probíhá na motivační hudbu a každý postupně zjistí, že to není nudné, protože stylů a metod chůze, přešlapů, křížení, sestupů a výstupů je široké spektrum. Po rozcvičce postupně zvyšujeme tempo a respektujeme optimální tepovou frekvenci. Doporučuji bedlivě dodržovat pitný režim, a závěrečné protažení.

PRO KOHO JE ALPINNING VHODNÝ A V ČEM JE PROSPĚŠNÝ?

Alpining je vhodný jak pro redukci tělesné hmotnosti , tak pro zvyšování kapacity srdce, elasticity svalstva a budování kondice. Pás má madla i pro malé jedno ruční činky a tak ani paže, ramena a záda nebudou osamoceně postávat stranou. Cvičení Alpinningu je vhodné pro všechny věkové kategorie žen i mužů a to včetně seniorů.